Una coliflor a 7,49 dòlars la unitat, cinc pebrots per $ 17, dues esquaix per $ 6, etc. : Molts consumidors estan indignats contra els preus de vegetals creixents als supermercats en les últimes setmanes. Hem d’arruïnar-nos a menjar sa? No necessàriament.

Aquí hi ha 6 maneres de contrarestar aquests augments i menjar les seves porcions de verdures diàries sense haver de declarar la fallida.

1. privilegi la compra de verdures congelades.

En venda al radi de congelat, aquestes verdures es venen més barates que les verdures fresques per a la mateixa quantitat. A més, vénen regularment i també podem obtenir cupons de descompte que ens permeten tenir a un preu més baix. Un altre avantatge significatiu: ja que ja estan tallats i pelats, també estalvem el nostre valuós temps en la preparació dels menjars.

2. Compreu “Mashe vegetals”

Anteriorment es va deixar de banda, el “MOWY) Les verdures “han aparegut recentment en alguns supermercats per contrarestar els residus. Són imperfectes, tot i que tenen el mateix gust i són tan frescos. Però el que els fa que l’atracció sigui que són al voltant del 30% més barats que les mateixes verdures perfectes.

Aquí teniu 6 maneres de pagar menys estimats per a les vostres verdures

Foto arxiu

3. comprar verdures “takeat”

plàtans enntancats, advocats que són Soft … Moltes grans botigues d’alimentació superficial tenen una secció amb verdures esvaïdes que es llançaran. Aquestes hortalisses tenen preus de descompte atractius i sovint són la meitat del preu. A les pantalles, gairebé no són apetitosos, però, una vegada que es cuinen, no veiem la diferència!

4. Feu una gira pels fruiteris o en el petit botiga de queviures / p>

De vegades es podria sorprendre sobre l’estalvi que es podia fer.

5. Comprar a l’engròs

Comprar tres o quatre patates amb la unitat de vegades pot tornar més car que una bossa. I això s’aplica a qualsevol verdura que no dubti en comparar preus!

6. Consulteu les circulars

Els rebem cada setmana a la nostra porta on podem veure en línia. No dubteu a consultar-los perquè hi pot haver grans diferències de preus entre els diferents banners. I vés amb compte: no és perquè és especialment en un lloc que no es pot trobar més barat en un altre lloc! Per tant, hem de comparar preus i anar al comerciant que presenta les millors ofertes. Per exemple, aquesta setmana, el bròquil s’anuncia a 3,99 dòlars per unitat al metro circular, mentre que es troba dues vegades més barat en el de Maxi, o $ 1,98.

Per a aquells que vulguin menjar coliflor aquesta setmana sense anar rehindotètics pic.twitter.com/ebkmtoc1qffifi/p> – Philippe (@caspeuas) 18 de gener de 2016

Leave a comment

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *