Trofios compostos para adultos.

Paracetamol – Tenox de sodio – aceite esencial de eucalipto.

supositivo.

Identificación da medicina.

Composición.

Paracetamol: 0.45 g.

Tenoato de sodio: 0,20 g.

Eucalipto Aceite esencial: 0,11 g.

Excipientes: glicéridos hemi-sintéticos fortes (tipo BCM), para un supositorio de 3,00 g.

Formulario e presentación farmacéutica.

Suppository ( caixa de 8).

clase farmacolóxica-terapéutica.

Antívica periférica.

antipirética.

(n: sistema nervioso central) .

(R: Sistema respiratorio).

titular e operador

Sanofi-Aventis Francia

1-13, Roman Boulevard Rolland

75014 París

Francia

Información do paciente: verde N ° 0800.22 .25.55

Chamada do exterior: +33.1.57.63. 23.23.

Fabricante.

Non sen líquidos de fabricación

31770 colomiers

Francia.

En que casos usa este medicamento.

Este medicamento contén paracetamol.

Recoméndase en o tratamento da febre durante as enfermidades bronquiales agudas, en adultos.

atención!

En que casos non usan este medicamento.

Este medicamento non debe ser usado Nos seguintes casos:

– Alerxia coñecida por paracetamol,

– Enfermidade grave do fígado.

En caso de dúbida é esencial buscar o consello do seu médico ou farmacéutico.

Avisos especiais.

Esta especialidade contén eucalipto (derivada terpénica) que pode levar a excesivas doses de accidentes de tipo de convulsión en bebés e en nenos.

Respectar as doses e duración do tratamento recomendado neste manual.

Precaucións para uso.

Esta especialidade existe como unha dosificación máis adecuada para o neno.

En caso de mala Jeunes morren, é necesario consultar o seu médico antes de tomar paracetamol.

En caso de convulsións epilépticas epilépticas antigas ou recentes, busque consellos do seu médico.

En caso de dúbida, facer Non dubide en buscar o consello do seu médico ou farmacéutico.

Interaccións farmacolóxicas e outras interaccións.

Para evitar calquera interacción entre múltiples medicamentos. Sempre hai outro tratamento actual para o seu médico ou farmacéutico.

Este medicamento contén paracetamol, outros medicamentos conteñen. Non asocialos, para non exceder a dose máxima recomendada (ver a dosificación do capítulo).

Embarazo – lactancia materna.

Embarazo.

por precaución de medición , é mellor non usar este medicamento durante o embarazo. Se descubrir que está embarazada durante o tratamento, consulte co seu médico porque só pode xulgar a necesidade de continuar este tratamento.

Breastfeeding

En caso de lactancia materna. É preferible non facelo Use este medicamento.

En xeral, é apropiado, durante o embarazo e a lactancia materna para sempre buscar asesoramento ao seu médico ou farmacéutico antes de tomar un medicamento.

Como usar este medicamento?

Dosificación.

Reservado para o adulto.

A dosificación habitual é:

1 supositiva a 450 mg, para renovar en caso de Necesidade tras 4 horas, sen superar 4 supositorios a 450 mg por día.

Este medicamento foi entregado persoalmente nunha situación precisa:

– pode que non se adapte a outro caso.

– Non aconsellar a outra persoa.

Modo e camiño D ruta rectal

A elección da ruta rectal está determinada só a PA r a comodidade da administración da droga.

Frecuencia e momento ao que se debe administrar a droga.

Jacks sistemáticas prevén a febre ou oscilacións de dor.

eles debe estar espaciado a partir de 4 horas mínimas en adultos.

En caso de insuficiencia renal grave, as capturas estarán espaciadas polo menos 8 horas.

Se ten dúbidas, non dubide en buscar o consello do seu médico ou farmacéutico.

Duración do tratamento.

Se a dor persiste máis de 5 días ou febre máis de 3 días, se empeoran ou en caso de Calquera outro sinal, non continúe o tratamento sen o consello do seu médico ou farmacéutico.

Realizarase a realizar en caso de sobredose.

En caso de sobredose ou erro tomando demasiado alto, consulte inmediatamente un médico.

Efectos non desexados e problemáticos.

Como calquera produto activo, este medicamento pode, nalgunhas persoas, levar a efectos máis ou menos problemáticos:

– nalgúns casos raros, é posible que se produza unha erupción Reacción alérxica. É necesario inmediatamente deter o tratamento e notificar ao seu médico,

– nos suxeitos anciáns, por mor da presenza de eucalipto e en caso de incumprimento das doses recomendadas; Posibilidade de axitación e confusión,

– taxa excepcional, anormalmente baixa de certos elementos sanguíneos (plaquetas) que poden manifestarse por sangramento ou gengivas do nariz,

– Posible irritación rectal debido á Formulario farmacéutico.

Non dubide en solicitar o seu médico ou farmacéutico e informar calquera efecto non desexado e embarazoso que non se mencionaría neste manual.

Conservación.

Non exceda o prazo de uso en envases externos.

Precaucións especiais para a conservación.

Unha tenda a unha temperatura a continuación ou igual a 25 ° C.

Data de revisión do manual.

Xullo 2010.

Leave a comment

O teu enderezo electrónico non se publicará Os campos obrigatorios están marcados con *